O nas

Firma

Działalność rozpoczęliśmy 1 listopada 2019 roku.

Naszym głównym profilem jest diagnostyka chorób o podłożu genetycznym oraz predyspozycji do nich, a także badania analizy DNA.

Zajmujemy się również badaniami laboratoryjnymi z innych dziedzin medycyny, tj. badania odpowiedzi immunologicznej organizmu oraz  mikrobiologia molekularna.

Podkarpackie Centrum Genetyczne OncoGenLab posiada następujące komórki organizacyjne:

  • pracownia diagnostyki molekularnej
  • pracownia USG/biopsje
  • gabinety konsultacyjne lekarzy specjalistów
  • własny punkt pobierania materiałów do badań (krew, wymazy, biopsja aspiracyjna cienkoigłowa, badanie materiału tkankowego pochodzącego z bloczków parafinowych histopatologicznych).

Centrum medyczne - budynek

Kadra

Nasza kadra to:
diagności laboratoryjni, biolodzy molekularni, lekarze specjaliści w dziedzinie patomorfologii, radiologii, genetyki klinicznej, chorób zakaźnych i epidemiologii  oraz dietetycy.

Dążymy do upowszechnienia w diagnostyce onkologicznej nowoczesnych metod genetyki molekularnej, które są obecnie coraz szerzej stosowane w medycynie personalizowanej. Umożliwia ona dobranie leków w zależności od typu zaburzenia genetycznego występującego w nowotworze i tym samym zwiększenie skuteczności leczenia oraz wydłużenie czasu i komfortu życia. Pozwala również na ograniczenie występowania skutków ubocznych terapii przeciwnowotworowej i zmniejszenie kosztów leczenia.

Współpracujemy i polecamy

HISTOPATOLOG Alina Wołoszyn i Wspólnicy Spółka Jawna

Doświadczona placówka, która od ponad 20 lat prowadzi diagnostykę histopatologiczną chorób nowotworowych i nienowotworowych dla placówek medycznych na Podkarpaciu.


ZOZ nr 2 w Rzeszowie

Centrum Medyczne MEDGEN

Instytut Matki i Dziecka